درگذشت پروفسور پروفیت، از پیشگامان ارتودنسی نوین

کتاب ارتودنسی معاصر، نوشته دکتر پروفیت

پروفسور ویلیام پروفیت (William Proffit)، یکی از صاحب‌نظران ارتودنسی نوین و از پیشگامان جراحی ارتوگناتیک، دوم اکتبر ۲۰۱۸ برابر با دهم مهر ،۹۷ در سن ۸۲ سالگی در آمریکا درگذشت.

به گزارش انجمن دندان‌پزشکی آمریکا، این دندان‌پزشک که در آستانه شصتمین سال فعالیت خود بود، سال ۱۹۳۶ در کارولینای شمالی متولد شده بود. او مدرک دندان‌پزشکی عمومی خود را از دانشگاه کارولینای شمالی و تخصص ارتودنسی را از دانشگاه واشنگتن دریافت کرده بود و علاوه بر دندان‌پزشکی، از دانشگاه علوم پزشکی ویرجینیا، دکترای فیزیولوژی داشت.

دکتر پروفیت یکی از محققین انستیتوی ملی تحقیقات دندان‌پزشکی آمریکا، اولین رئیس بخش ارتودنسی دانشگاه کنتاکی و استاد ارتودنسی و رئیس بخش دندان‌پزشکی کودکان دانشگاه فلوریدا بود.

کتاب «ارتودنسی معاصر»، یکی از کتاب‌های رفرنس رشته ارتودنسی، از آثار معروف دکتر پروفیت به شمار می‌رود. او همچنین یکی از نویسندگان کتاب‌های «تصحیح ناهنجاری‌های فک و صورت به‌وسیله جراحی» و «درمان‌های جراحی-ارتودنسی» است.

این دندان‌پزشک فقید، تدوین مقالات علمی متعدد و فصول کتاب‌های تکست، ارائه کورس‌های آموزش مداوم و سخنرانی‌های گسترده در آمریکا و سایر کشورها را در کارنامه دارد و سال ۱۹۹۴، برنده جایزه ۵ هزار دلاری نورتن راس (Norton M. Ross) شده است. گفتنی است این جایزه، همه ساله توسط انجمن دندان‌پزشکی آمریکا به محققین برجسته دندان‌پزشکی بالینی که تحولاتی در زمینه تشخیص و درمان بیماری‌های دهان و دندان به وجود آورده‌اند اهدا می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: خطا: محتوا غیر قابل کپی برداری می باشد