دندان‌پزشکان پیش از گذراندن دوره آموزشی اصالت آن را استعلام کنند

رئیس اداره درمان دندان‌پزشکی وزارت بهداشت با اشاره به عزم راسخ وزارت بهداشت برای ساماندهی و نظارت دقیق در عرصه آموزش دندان‌پزشکی، بر حمایت و پشتیبانی وزارت بهداشت از دوره‌های آموزشی مجاز و برخورد جدی و تعزیراتی با موسسات و دوره‌های آموزشی غیر مجاز تاکید کرد.

دکتر قاسم صادقی در مراسم افتتاحیه دوره آموزش جامع لیزر دایود در دندان‌پزشکی و ایمنی لیزر که توسط شرکت درنیکا تجارت طب برگزار می‌شد، وجود پرونده‌های متعدد دندان‌پزشکی در سازمان نظام پزشکی، دادسرای تخلفات پزشکی و شوراهای حل اختلاف ابراز تاسف کرد و یادآور شد تاکنون در بسیاری از موارد پاسخ وزارت بهداشت به استعلام دادگاه‌های مربوطه درباره اصالت دوره آموزشی و یا گواهینامه‌های مهارتی دندان‌پزشکان عزیز، منفی بوده است.
وی افزود: بدیهی است این امر باعث بروز مشکلات حقوقی عدیده برای دندان‌پزشکان شده و حتی موجب وضع احکام سنگین از جمله دیه گردیده است.
دکتر صادقی از کلیه متخصصین و دندان‌پزشکان کشور درخواست کرد قبل از شرکت در هر دوره علمی آموزشی از اصالت آن دوره از طریق وزارت بهداشت مطلع گردند تا در مواقع لزوم از حمایت معنوی و به‌ویژه حقوقی این وزارتخانه به‌طور کامل برخوردار شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: خطا: محتوا غیر قابل کپی برداری می باشد