ارتودنسی لینگوال چیست؟

لینگوال

ارتودنسی لینگوال در پشت دندان انجام می شود. لینگوال به معنی مخفی می باشد. و در ارتودنسی به سطح داخلی (زبانی یا کامی) دندان اشاره دارد.

افرادی که می خواهند دندان ها ی صاف و زیبایی داشته باشند. ولی دستگاه ارتودنسی شان پیدا نباشد. ارتودنسی لینگوال گزینه مناسبی است.

مزایا ارتودنسی لینگوال

مزایا ارتودنسی لینگوال
  • مهمترین مزایا این نوع ارتودنسی، مخفی بودن بریس ارتودنسی می باشد. همانطور که قبلا گفته ایم، بهترین روش برای کسانی است که نمیخواهند سیم و اتصالات در دهانشان نمایان باشد. بریس‌های مدل STB social 6 یکی از انواع جدید بریس‌های لینگوال هستند. که به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا به طور کامل در پشت دندان‌ها مخفی باشند. یکی از مزایای مخفی بودن این روش این است. که در صورتی که بیمار بهداشت دهان و دندان را به خوبی رعایت نکند. اگر تغییر رنگی ایجاد شود در پشت دندان خواهد بود و قابل مشاهده نیست.
  • سرعت بالا طول دوره درمان یکی دیگر از مزایای ارتودنسی لینگوال است، بریس های آن به یک سیستم خود تنظیم شونده مجهز هستند که سرعت کار درمان را بالا می برند و در عرض کمتر از 6 هفته به نتیجه می رساند.
  • راحت بودن بریس های لینگوال به دلیل داشتن سیستم سلف لایتگیت (خودتنظیمی)، که به سیم‌کشی‌های روی دندان امکان می‌دهد که بدون آنکه نیازی به کشیدن و سفت کردن به صورت دستی داشته باشند، خودشان به صورت خودکار حرکت کرده و سفت‌تر شوند.
  • قدرت مانور بریس های لینگوال برای اصلاح مشکلات پیچیده ای مانند تغییر ارتفاع دندان، چرخش دندان و بستن فضای خالی بین دندان بیشتر است.
  • در صورتی که بیمار بهداشت دهان و دندان را به خوبی رعایت نکند اگر تغییر رنگی ایجاد شود در پشت دندان خواهد بود و قابل مشاهده نیست.

معایب ارتودنسی لینگوال

ارتودنسی لینگوال چیست؟
معایب ارتودنسی لینگوال

اصلی ترین و تنها مشکل ارتودنسی لینگوال این است که استفاده و جایگذاری آن بسیار مشکل است، و نسبت به ارتودنسی معمولی، متخصص ارتودنسی باید وقت بیشتری را بگذارد.

با این حال، با پیشرفت مداوم در طراحی سیستم لینگوال، این نقاط ضعف، خیلی کم به عنوان یک مشکل به حساب می آیند.

جهت سفارش محصولات ارتودنسی اینجا کلیک کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *