شرکت اوزان در شانزدهم شهریور ماه سال 1348 تأسیس و تحت شماره 13381 در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی به ثبت رسید.این شرکت در حوزه ی فعالیت های بازرگانی توانست در سال 1381 با اخذ تایید و مجوز وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی، با هدف واردات و عرضه داروهای کمیاب، رفع کمبودهای مقطعی در کشور، به تاسیس مرکز فوریت های دارویی اوزان بپردازد. فعالیت های بازرگانی شرکت اوزان در طی45 سال فعالیت مستمر گسترش روزافزونی یافته است. اوزان که همچنان به وسعت خود می اندیشید، در سال 1384 آزمایشگاه کالیبراسیون خود را که از جمله نخستین آزمایشگاه ¬های کالیبراسیون تجهیزات پزشکی کشور می¬باشد ، با استفاده از برترین و مدرن ترین تجهیزات تست و کالیبراسیون تاسیس کرد و از بدو فعالیت تا کنون به ارائه خدمات به مراکز زیادی از جمله بیمارستانهای دانشگاهی، تامین اجتماعی، نظامی و خصوصی پرداخته است.

آمالگام سینالوکس با بهره­ گیری از فناوری پیشرفته و با استفاده از روش اتمایزینگ گازی تولید می­شود، این آلیاژ عاری از فلز روی و فاز مضر گاما دو می باشد.

محصول سینالوکس به صورت کپسول های یک، دو، سه و پنج واحدی در دسترس مصرف کنندگان نهایی(دندانپزشکان) می باشد.آمالگام در ايران در دو مدل شناخته شده سينالوکس Cinalux و سيناسيلور Cinasilver را تولید می شود.